Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Działania na rzecz seniorów docenione certyfikatem Stowarzyszenia Manko. Osoby 60+ mogą odbierać Pakiety Wsparcia

Zdjęcie aktualności Działania na rzecz seniorów docenione certyfikatem Stowarzyszenia Manko. Osoby 60+ mogą odbierać Pakiety Wsparcia fot. UM w Płońsku

Miasto Płońsk nagrodzone certyfikatem „Gmina Przyjazna Seniorom”. Przyznawany jest on w ramach kampanii społecznej „Solidarni z seniorami- razem damy radę”. Wyróżnienie trafiło do miasta przede wszystkim za wprowadzenie płońskiej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora. Ze zniżek korzysta już kilkaset osób w ponad 20 punktach.

Około 700 płońszczan powyżej 60. roku życia korzysta już z Ogólnopolskiej Karty Seniora, która upoważnia do zniżek w wybranych punktach na terenie miasta. Między innymi wprowadzenie płońskiej edycji akcji zostało uhonorowane przez krakowskie Stowarzyszenie Manko certyfikatem „Gmina Przyjazna Seniorom” w ramach kampanii społecznej „Solidarni z seniorami- razem damy radę”. Ma ona za zadanie aktywizację osób 60+ oraz edukację z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów.

- Jest to kontynuacja tego co rozpoczęliśmy kilka lat temu, a więc Ogólnopolskiej Karty Seniora. To jest kolejna kampania, którą Stowarzyszenie Manko propaguje w całej Polsce i w tej trudnej sytuacji jego pracownicy i wolontariusze pomagali seniorom - wyjaśnia Janusz Rosiak, przewodniczący Rady Seniorów Miasta Płońska – Pomagali oczywiście w zakupach, pomagali w szyciu masek, pomagali w rozmowach telefonicznych. W każdy możliwy sposób, aby seniorzy nie czuli się samotni. Zwłaszcza ci samotni, którzy nie mieli nikogo, kto mógłby im w tej trudnej sytuacji pomóc – podkreśla Rosiak.

Kampanii społecznej "Solidarni z Seniorami - razem damy radę!" patronuje Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Dodatkowo, każdy z seniorów może odebrać edukacyjno-aktywizacyjny Pakiet Wsparcia.

- Pakiety są przeznaczone dla wszystkich chętnych seniorów 60+ z terenu naszego miasta - informuje Janusz Rosiak – Są to pakiety dla panów i pań, ponieważ jest tam drobiazg, który jest właśnie dla mężczyzn lub dla kobiety. Jest w nim również najnowszy egzemplarz „Głosu Seniora”, jest książka Sobiesława Zasady (ambasadora akcji) do poczytania, ewentualnie do przekazania komuś i kilka innych drobiazgów. No i oczywiście obowiązkowo maska – wymienia Rosiak.

Pakiety Wsparcia są do odebrania w kwiaciarni przy ul. ks. Jaworskiego w godzinach 8:00-15:00.