Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Dzień Dziecka w skansenie

Zdjęcie aktualności Dzień Dziecka w skansenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W minioną niedzielę Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało masę atrakcji dla całych rodzin z okazji Dnia Dziecka. W ramach wydarzenia Dzień Dziecka w skansenie została zorganizowana impreza plenerowa. Niemal 3000 frekwencja pokazała, że sierpeckie muzeum to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, miejsce, które warto odwiedzić i, do którego warto wracać.

- Ekspozycje w izbach chłopskich wzbogacone zostały akcesoriami dziecięcymi sprzed ponad 70 lat. Na podwórku zagrody z Ostrowa, wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach czy toczeniu obręczy. W kuźni pracował kowal, tkaczka na krosnach tworzyła chodnik szmaciak, plecionkarz wyczarowywał z wikliny koszyki, a szewc opowiadał jak dawniej naprawiano buty - informuje Joanna Szewczykowska, kierownik działu promocji sierpeckiego skansenu. 

Były też gry terenowe: dla najmłodszych "Odkryj z Plonkiem Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu", a dla starszych "W zagrodzie, chałupie i dworze. Tajemnice wiejskiej architektury". Za wykonane zadania uczestnicy otrzymywali upominki, w postaci zestawów elementów odblaskowych do rowerów, przekazane przez Marszałka Adama Struzika. Zabawy wywoływały wiele emocji, zarówno u dzieci jak i rodziców - mocno zaangażowanych w pomoc swoim pociechom. Rozdano ponad 120 zestawów. Przez cały dzień dopisywała piękna, słoneczna pogoda, a najmłodsi odkrywcy historii dzielnie przemierzali muzealną wieś.