Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Egzaminy z dwumiesięcznym poślizgiem. Uczniowie klas ósmych piszą dziś jęz. polski.

Zdjęcie aktualności Egzaminy z dwumiesięcznym poślizgiem. Uczniowie klas ósmych piszą dziś jęz. polski. Fot. Zbiory szkoły

Zgodnie z pierwotnym terminem uczniowie klas ósmych już dawno byliby po egzaminach kończących edukacje w szkołach podstawowych. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa termin pierwszego z egzaminów został przesunięty z 21 kwietnia na 16 czerwca. Dziś pełni emocji, wrażeń, ale też niepokoju uczniowie podstawówek zasiedli do języka polskiego.

- Do egzaminu 8-klasisty w tym roku szkolnym w naszej placówce przystąpiło 105 uczniów. W jęz. polskim jest jednak osoba mniej, gdyż jedna z uczennic jest laureatką konkursu Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W związku z tym została zwolniona z tego przedmiotu. Tegoroczne egzaminy są specyficzne głównie przez warunki sanitarne. Zostały opracowane procedury szkolne na podstawie wskazań inspekcji sanitarnych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównie dotyczy to znanych obostrzeń krajowych czyli dezynfekcji rąk, noszenia maseczek do momentu zajęcia miejsc czy też odpowiedniego wprowadzenia uczniów do klas z zachowaniem bezpiecznej odległości – powiedział Jarosław Chyliński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

Łącznie w płońskich szkołach podstawowych egzaminy napisze 250 osób. Przed uczniami klas ósmych w kolejnych dniach jeszcze zadania z matematyki oraz języków obcych. Redakcja Radia Płońsk 93.6 FM życzy wszystkim uczniom powodzenia i jak najlepszych wyników.