Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ekologiczny konkurs rozstrzygnięty

Zdjęcie aktualności Ekologiczny konkurs rozstrzygnięty

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie wyłoniła laureatów „Rodzinnego konkursu ekologicznego”. Przypomnijmy, że uczestnicy w postaci krótkiego filmu lub prezentacji multimedialnej musieli przedstawić ekologiczne rozwiązania w swoich domach.

- Jury konkursu brało pod uwagę ilość i jakość zastosowanych ekologicznych rozwiązań oraz kreatywność formy przedstawienia tych pomysłów. Celem było też promowanie postaw ludzi, dla których ekologia jest bardzo ważna. Nasza ziemia krzyczy już o pomoc, dlatego mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy skłonią jeszcze więcej osób do działania na rzecz dobra wszystkich – powiedziała Renata Krawczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie.

Zwycięzcą konkursu został mieszkaniec miejscowości Biele Jarosław Panek, który z miejscowego GOK-u odjechał rowerem czyli nagrodą za pierwsze miejsce.

- Razem z rodziną staramy się w ekologiczny sposób prowadzić nasze gospodarstwo. Korzystamy z fotowoltaiki, mamy gazowe ogrzewanie, segregujemy śmieci czy też korzystamy z kompostownika. Myślę, że takie działania powodują, że nasze środowisko jest po prostu bardziej przyjazne do codziennego funkcjonowania - powiedział Jarosław Panek.

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kaliszewska a trzecie Agnieszka Karpińska. W następnych latach mają odbyć się kolejne edycje konkursu ekologicznego.