Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ekoświrki z Raciążu w finale konkursu ekologicznego

Zdjęcie aktualności Ekoświrki z Raciążu w finale konkursu ekologicznego Ekoświrki/Radio Płońsk 93,6 fm

Drużyna Ekoświrków z Zespołu Szkół w Raciążu bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Ekobohaterzy”. W pierwszym etapie uczniowie zebrali 9-osobową grupę, a następnie stworzyli na podstawie infografik scenariusz lekcji dotyczący gospodarki wodnej i rozwiązywali Webquesty. Do kolejnego etapu przeszli wraz z szesnastoma zespołami. Uczestniczyli w warsztatach, w których zostali przeszkoleni przez ekspertów.

Dzięki ciężkiej pracy Ekoświrki przeszły do finału konkursu i rozpoczynają realizację kampanii społecznej, a Zespół Szkół został jedną z 8 najbardziej proekologicznych szkół w Polsce.

Mówi Gabrysia Kowalewska z drużyny Ekoświrków. Przez ostatni miesiąc przygotowywali projekt kampanii społecznej dotyczącej nielegalnych wysypisk śmieci w lokalnych lasach.

Mówi Tymon Obrębski z drużyny Ekoświrków. Stworzyli też piosenkę, film wprowadzający, książkę, ulotki i baner. Prowadzą swoją stronę na FB i kanał na YouTube. Ale nie tylko. O podejmowanych działaniach przez Ekoświrków mówi Gabrysia Kowalewska. 

 Ekoświrki działają od listopada ubiegłego roku. Ekologia jest nam bardzo bliska, mówi Oliwia Milewska z Ekoświrków.

Opiekunami Ekoświrków są nauczyciele z ZS Monika Marciniak i Leszek Chyczewski. Dyrekcja placówki wspiera działania proekologiczne uczniów.

Mówi Dorota Rubinkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciążu. Ochrona przyrody jest bardzo ważna, tak samo jak uświadamianie ludzi, mówi Magdalena Ziółkowska z drużyny Ekoświrków.

 Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/Eko%C5%9Bwirki-100275505489943