Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Emocje wokół projektowanej obwodnicy Ciechanowa. Odbyły się ostatnie konsultacje z mieszkańcami

Zdjęcie aktualności Emocje wokół projektowanej obwodnicy Ciechanowa. Odbyły się ostatnie konsultacje z mieszkańcami

 

W Ciechanowiue odbyła się debata społeczna dotycząca projektowanego przebiegu obwodnicy miasta. Ponad 120 osób, głównie mieszkańców gminy i miasta Ciechanów przyszło w środę (29.06) do miejskiej hali sportowej, gdzie projektanci prezentowali trzy różne warianty i dwa podwarianty przebiegu obwodnicy. Od początku było dużo emocji. Jedną z najliczniejszych grup stanowili mieszkańcy podciechanowskiej wsi Mieszki Atle.

To już druga taka akcja informacyjna, którą zorganizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poprzednim razem przygotowane trzy wstępne przebiegi trasy nie zostały zaakceptowane przez władze Ciechanowa, opinie w tej sprawie przysyłali także wójtowie i mieszkańcy gmin, przez które będzie nowa trasa przebiegać. GDDKiA wzięła je pod uwagę, stąd wczoraj [środa, 29 czerwca] odbyło się drugie ostatnie już spotkanie w tej sprawie.

 

tłumaczyła Małgorzata Tarnowska rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Dodajmy, że obecnie zaproponowane dwa nowe warianty z trzech zaakceptowało miasto Ciechanów. Mieszkańcy i samorządowcy mają teraz czas na złożenie swoich uwag do 17 lipca. Obwodnica ma powstać za 7 lat. Zostanie zrealizowana w ramach "Programu budowy 100 obwodnic". Będzie miała ok. 16 km długości, planowana jest w nowym śladzie krajowej "sześćdziesiątki". Ma zaczynać się między Gumowem, a Ujazdówkiem i kończyć na terenie wsi Nasierowo-Dziurawieniec.

 

O konsultacjach pisaliśmy także TUTAJ