Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Europejskie świętowanie na płońskich Rutkach

Zdjęcie aktualności Europejskie świętowanie na płońskich Rutkach

Nareszcie pogoda uśmiechnęła się do organizatorów i udało się zorganizować w Płońsku „Piknik Europejski” – wydarzenie zainspirowane 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na terenie przy Rutkach młodzież z trzech szkół średnich z Płońska miała okazję wziąć udział w symbolicznym biegu z flagami wszystkich państw członkowskich, wspólnie odśpiewać Odę do Radości, czy obejrzeć występy grup z poszczególnych placówek. Takie spotkanie ma łączyć, a nie dzielić – mówiła Radiu Płońsk starosta Elżbieta Wiśniewska.

- Piętnasta rocznica wejścia Polski do Unii zainspirowała nas do organizacji wydarzenia. Chcieliśmy w jakiś sposób przekazać młodzieży informację, że to jest taka wartość, obok której ciężko jest przejść do porządku dziennego. Na pewno trudniej jest nam, osobom które żyły w czasach Żelaznej Kurtyny, a oni to mają po prostu od urodzenia – mówiła Elżbieta Wiśniewska – Tym bardziej zależało nam by wybrzmiał wspólnie hymn Oda do Radości, żeby przekazać ideę zjednoczonej Europy, która integruje a nie dzieli, mimo że są w niej różne państwa i narody. Dlatego też ta impreza ma charakter nie rywalizacji, ale integracji szkół, które na co dzień jednak ze sobą rywalizują – dodawała starosta.

Piknik Europejski przygotowano z okazji okrągłej, piętnastej, rocznicy wejścia Polski do Unii, ale starostwo, które było głównym organizatorem spotkania nie wyklucza, że odbywać się ono będzie co roku.