Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Fala niezaszczepionych w szpitalach marszałkowskich

Zdjęcie aktualności Fala niezaszczepionych w szpitalach marszałkowskich fot. pixabay

Środa przyniosła złe wieści: 28 380 nowych zakażeń koronawirusem i 460 ofiar śmiertelnych. Pandemia koronawirusa ciągle się nasila. Służba zdrowia jest coraz bardziej obciążona, a szpitale zapełniają się w bardzo szybkim tempie. Po pomoc zgłaszają się coraz młodsi ludzie i w zdecydowanej większości są to osoby niezaszczepione. Tylko wczoraj we wszystkich marszałkowskich szpitalach hospitalizowanych z tego powodu było aż 780 osób. Mówi Marta Milewska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego woj. mazowieckiego.

Obecnie w szpitalach tych zajętych jest ponad 700 łóżek i 60 respiratorów. W ostatnich miesiącach wiele mówi się też o konieczności szczepień. Niestety, pomimo przerażających statystyk, ciągle wielu z nas nie zdecydowało się na ten krok. Mówi marszałek Adam Struzik, i jednocześnie zachęca do szczepień.

Obecna, IV już transza pandemii określana jest mianem fali niezaszczepionych. Według statystyk od marca 2020 roku do momentu rozpoczęcia podawania szczepionek, wszyscy pacjenci, którzy zmarli z powodu COVID-19 byli właśnie niezaszczepieni.