Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Garwolewo: po pożarze gospodarstwa rolnego ogromne straty i potrzebna pomoc

Zdjęcie aktualności Garwolewo: po pożarze gospodarstwa rolnego ogromne straty i potrzebna pomoc Ogień strawił halę magazynową wraz ze sprzętem rolniczym oraz budynek gospodarczy z częścią mieszkalną | OSP Kanigowo

 

W sobotę (19 czerwca) w południe płonęło gospodarstwo rolne w Garwolewie (gm. Czerwińsk nad Wisłą). Akcja strażaków, w której wzięło udział ponad 20 jednostek trwała kilka godzin. Na miejsce pojechały głównie ciężkie samochody gaśnicze, z uwagi na dużą powierzchnię zabudowy oraz łatwopalne materiały. Wysłano również specjalną cysternę z wodą. Lejący się żar z nieba nie pomagał w opanowaniu ognia. Bez dachu na głową zostali pracownicy sezonowi z Ukrainy. Właściciele gospodarstwa odnieśli milionowe straty.

Wskutek pożaru spłonęła wiata magazynowa wraz z parkiem maszynowym. Ogień rozprzestrzenił się również na miejsca garażowe oraz budynek gospodarczy wraz z urządzoną częścią mieszkalną, która przeznaczona była właśnie dla sezonowych pracowników. Ludzie w tym czasie byli na polu w pracy. Na szczęście nikt w pożarze nie ucierpiał.

Szczególne podziękowania i wyrazy szacunku dla okolicznych mieszkańców, którzy pomagali w akcji gaśniczej, dowozili nam wodę do picia, pomagali rozciągać linie gaśnicze a także sami bez specjalistycznej odzieży ochronnej gasili pożar – pisza na swoim profilu na Fb strażacy z OSP Rębowo z pow. płockiego.

Kilka jednostek z tego właśnie powiatu także zostało zadysponowanych do pomocy. Pierwsi na miejscu byli lokalni strażacy. Z ogniem walczyła państwowa i ochotnicza straż. 
Podczas pożaru pracownicy sezonowi z Ukrainy stracili swój dobytek. Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą apeluje o przekazanie ubrań, butów i innych elementów garderoby dla pogorzelców. Wszelką pomoc można dostarczyć pod adres:

Garwolewo 21,

09-150 Czerwińsk nad Wisłą


Dla poszkodowanych pożarem właścicieli uruchomiono pomocową zbiórkę w celu odbudowania gospodarstwa. Cel to 500 tys. zł.
Mozna pomóc klikając POMOC

 

Więcej na antenie Radia Płońsk już w poniedziałek w wydaniu serwisów lokalnych.