Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

GDDKiA przed podpisaniem kontraktu na budowę S7 Siedlin-Załuski

Zdjęcie aktualności GDDKiA przed podpisaniem kontraktu na budowę S7 Siedlin-Załuski fot. GDDKiA

Kontrola uprzednia postępowania przetargowego na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Siedlin - Załuski, którą przeprowadził prezes Urzędu Zamówień Publicznych, zakończyła się pozytywnym wynikiem – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Oznacza to, że po zapewnieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy będzie mogła podpisać kontrakt.

 

Spośród ofert, które wpłynęły w ramach przetargu na rozbudowę S7 Siedlin - Załuski, jako najkorzystniejszą wybrano tę złożoną przez konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska.

 

- Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 13 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej DK7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe - Poczernin i Przyborowice. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego – podaje GDDKiA

 

Dla zwiększenia konkurencyjności dyrekcja dała wykonawcy możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, czyli sam może zdecydować czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną. Oznacza to, że wykonawca będzie mógł zastosować technologię, w której się specjalizuje.

 

- Niezależnie od wybranej technologii droga będzie musiała spełniać stawiane przez nas kryteria i parametry jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne – zapewnia GDDKiA

 

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót na odcinku Siedlin – Załuski kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W maju tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała już umowę na projekt i budowę odcinka Modlin – Czosnów. Tu prace powiny zakończyć się w listopadzie 2023, natomiast w przypadku zadania Załuski – Modlin, umowę podpisano w lipcu i tu termin zakończenia robót mija w kwietniu 2025 roku.