Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Główny Rynek w Nowym Mieście w nowej odsłonie

Zdjęcie aktualności Główny Rynek w Nowym Mieście w nowej odsłonie Gmina Nowe Miasto

Zakończyła się realizacja projektu w gminie Nowe Miasto pn. ,,Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez przebudowę terenu przy ul. Główny Rynek w Nowym Mieście” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zakres prac obejmował wykonanie: podświetlanej fontanny posadzkowej, 10 miejsc postojowych w tym 1 miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych, dróg manewrowych, chodników i dojść z kostki betonowej i brukowej, elementów małej architektury: ławki z oparciami, donice granitowe, donice z kamienia murowanego, kosze na śmieci, stojaki na rowery, oświetlenia drzew z odnawialnego źródła energii słonecznej, samoobsługowej stacji naprawy rowerów wyposażonej w ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe oraz gniazda USB do ładowania telefonów, hydrantu ulicznego dekoracyjnego w formie pompy ręcznej, nasadzeń.

Koszty całkowite realizacji zadania – 656 234,37 zł

Koszty kwalifikowalne realizacji zadania – 645 984,02 zł

Kwota dofinansowania – 411 039,00 zł

Realizacja zadania miała na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej Nowego Miasta poprzez zagospodarowanie terenu położonego w centrum miejscowości.