Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Gmina Naruszewo liczy na nasze wsparcie. Głosowanie w BOM do 16 listopada!

Zdjęcie aktualności Gmina Naruszewo liczy na nasze wsparcie. Głosowanie w BOM do 16 listopada! fot. maps.google.pl

 

Projekt gminy Naruszewo, jako jedyny z powiatu płońskiego, znalazł się na liście tych, na które możemy oddać głos w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

 

Samorząd i mieszkańcy walczą o dodatkowe środki na budowę 600-metrowego chodnika w Nowym Naruszewie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571. Głosowanie potrwa do 16 listopada.

 

- Jest to teren o dość gęstej zabudowie i myślę, że realizacja tego projektu przyczyniłaby się do bezpieczeństwa wszystkich uczestników drogi, w tym mieszkańców Nowego Naruszewa. Jest to jedyny projekt z powiatu płońskiego, który został zakwalifikowany do głosowania. Czujemy integrację nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale także całego powiatu. Musimy wierzyć, że uda nam się zdobyć odpowiednią liczbę głosów, bo podobno wiara czyni cuda. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy małą gminą, ale mamy wsparcie sąsiadów, innych samorządów, mieszkańców innych gmin, także na razie musimy wierzyć w zwycięstwo - przyznaje Beata Pierścińska, wójt gminy Naruszewo.

 

Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem.

 

- Głosować możemy na komputerze lub telefonie komórkowym, wchodzimy na stronę bom.mazovia.pl i klikamy w okienko „Głosuj online”. Na pierwszej stronie pojawią nam się szczegółowe zasady dotyczące tego jak powinniśmy oddać głos. Szczególną uwagę proszę zwrócić na to, żeby wszystkie projekty wybrać w trakcie głosowania. Jeżeli zakończymy je po wybraniu tylko jednego projektu np. z puli ogólnowojewódzkiej, to powrót do platformy i oddanie głosu na drugi projekt z puli podregionalnej będzie niemożliwy - wyjaśnia Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego.

 

Łącznie głosować możemy na 107 projektów, w tym 26 w puli ogólnowojewódzkiej.