Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Gmina Załuski "odmraża" imprezy plenerowe. 27 czerwca festiwal kolorów

Zdjęcie aktualności Gmina Załuski fot. archiwum

Z powodu restrykcji w walce z Covid-19 gmina Załuski zrezygnowała już w tym roku z organizacji Festiwalu Truskawki, ale pod koniec czerwca mieszkańcy prawdopodobnie będą mieli okazję spotkać się na imprezie plenerowej połączonej z wieczornym koncertem.

 

Wójt Kamil Koprowski poinformował, że z prośbą o udostępnienie placu zwróciła się do niego jedna z agencji. Jeżeli zostaną zachowane wymogi sanitarne, to 27 czerwca czeka nas symboliczne powitanie lata.

 

- Zwróciła się do mnie pewna agencja event`owa z prośbą o udostępnienie placu boiska sportowego w Załuskach na potrzeby organizacji imprezy plenerowej z wieczornym koncertem. Biorąc pod uwagę obecne przepisy i rygor sanitarny, który umożliwia organizację imprez do 150 osób, podjąłem decyzję o udostępnieniu placu pod warunkiem, że to będzie właśnie impreza do 150 osób - wyjaśnia Kamil Koprowski, wójt gminy.

Wydarzenie w Załuskach ma być podzielone na dwa etapy. Od 14 do 18 na terenie przebywać będą najmłodsi i to dla nich przygotowywane są specjalne atrakcje. Natomiast od godziny 19:00 zaplanowana jest część dla dorosłych połączona z koncertem gwiazdy wieczoru. Urząd Gminy czeka jednak na jednoznaczną opinię prawną odnośnie do możliwości organizacji tego typu imprezy.

 

- Zleciłem również wykonanie opinii prawnej, która ma jednoznacznie przesądzić o możliwości organizacji takiej imprezy. Dodatkowo, czekamy jeszcze na kolejne informacje, bo być może strona rządowa będzie znosić kolejne restrykcje i ta impreza będzie mogła odbyć się w jeszcze szerszym zakresie - przyznaje Kamil Koprowski.

Jak dodaje – teren imprezy będzie wygrodzony z możliwością dostania się tylko jednym wejściem po wcześniejszym sprawdzeniu temperatury ciała. Organizator zapewnia również płyny do dezynfekcji rąk. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także skorzystać z części gastronomicznej, ale tylko w formie na wynos, choć zakupione jedzenie i napoje będzie można spożyć w wyznaczonej strefie ogródków.