Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Godne życie z pomocą społeczną

Zdjęcie aktualności Godne życie z pomocą społeczną

 

W Płońsku podobnie jak w poprzednich latach ze stałej pomocy finansowej jak i rzeczowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej korzysta spore grono ludzi. Z danych na półrocze tego roku wynika, że to ok. 300 osób, choć z końcem roku ta liczba zapewne wzrośnie o kolejne 100 osób. Zgodnie ze statutem MOPS-u trzeba spełniać konkretne wytyczne, by otrzymać świadczenie stałe. Są pośród nich orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub kryterium dochodowe, które nie może zostać przekroczone. O tym ile wynosi mówi Radiu Płońsk: Maria Zembrzuska, kierownik MOPS w Płońsku.

W niektórych przypadkach problemem jest weryfikacja osób, które coraz częściej szukają sposobów, by w łatwy sposób uzyskać dodatkowe środki, pomimo iż taka pomoc im nie przysługuje. Jakiś czas temu płoński MOPS wyszedł z inicjatywą, by w większym stopniu pomagać rzeczowo np. poprzez wsparcie żywnościowe aniżeli finansowe. Okazało się, że plan spalił na panewce, gdyż podopieczni MOPS-u nie chcieli korzystać z tej formy.

 dodaje Maria Zembrzuska.

Z naszych informacji wynika, że niektóre rodziny w powiecie płońskim, choć nie podejmują oficjalnie żadnej pracy to ich miesięczne środki na utrzymanie dzięki zasiłkom i pomocy socjalnej (głównie program 500+) to ok. 4-5 tys. zł.