Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Hala sportowa w Ojrzeniu otwarta!

Zdjęcie aktualności Hala sportowa w Ojrzeniu otwarta! Urząd Gminy w Ojrzeniu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ojrzeniu. W październiku oficjalnie oddano obiekt do użytku. Koszt inwestycji wyniósł 5,5 mln złotych.

Podczas oficjalnego przekazania społeczności gminy Ojrzeń nowego obiektu głos zabrał wójt Zdzisław Mierzejewski.

– Spełniłem swoje marzenie, ale nie tyle osobiste, bo byłem piłkarzem ręcznym, grałem na halach, dużo lepszych i większych, jeszcze w PRL-u, po całej Polsce. Myślałem o tym żeby zbudować dla dzieci i mieszkańców, także dla moich wnuków. Hala już jest i to najbardziej cieszy – mówił podczas inauguracji nowego obiektu wójt Zdzisław Mierzejewski.

Również dyrektor Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu nie krył zadowolenia z zakończenia inwestycji.

Cieszymy się z faktu, że ta inwestycja została ukończona i będzie służyć dla dobra mieszkańców, szczególnie dla rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wspartymi życzliwością wielu ludzi i instytucji, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu wreszcie doczekali się Hali Sportowej – podkreślił Łukasz Kozłowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu.

Hala sportowa powstała przy budynku Szkoły Podstawowej i jest z nią połączona łącznikiem. Oprócz sali widowiskowo-sportowej i zaplecza technicznego (m.in. szatnie, łazienki), budynek posiada też piętro, na którym znajdują się pomieszczenia techniczne i około 100 miejsc dla widzów. Hala sportowa posiada boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną. A także kurtynę, która umożliwia niezależne prowadzenie ćwiczeń lub treningów siatkówki dla dwóch grup.

Koszt inwestycji to 5,5 mln złotych, z czego 1,4 mln pochodziło ze środków własnych gminy, a pozostałe z pozyskanych dofinansowań.