Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Handel wraca także do gminy Czerwińsk nad Wisłą. Mały targ 4 maja, w Nowym Przybojewie w połowie następnego miesiąca

Zdjęcie aktualności Handel wraca także do gminy Czerwińsk nad Wisłą. Mały targ 4 maja, w Nowym Przybojewie w połowie następnego miesiąca fot. facebook

Za przykładem gminy Nowe Miasto, która od dzisiaj zniosła zakaz handlu na tamtejszym targowisku, idzie gmina Czerwińsk nad Wisłą. "Mały targ" zostanie otwarty w poniedziałek, targowisko w Nowym Przybojewie 15 maja. 

Na terenie gminy funkcjonowały dwa takie punkty – w Nowym Przybojewie oraz w samym Czerwińsku. Jeśli chodzi o tzw. mały targ mieszczący się naprzeciwko budynku Urzędu Miasta i Gminy to jego funkcjonowanie zostanie przywrócone już w poniedziałek, 4 maja. Zarówno sprzedający, jak i kupujący będą musieli stosować się do wciąż obowiązujących rygorów sanitarnych, podkreśla burmistrz Marcin Gortat.

- Chodzi o zmotywowanie osób do utrzymywania dystansu społecznego pomiędzy sobą, jak również ograniczenie jeśli chodzi o liczbę osób przebywających na danym terenie. Tutaj też to zostało wyliczone. Przypominam, że to jest miejsce publiczne i jak to w miejscach publicznych trzeba zakrywać nos i usta. Będziemy tego pilnować, jak również informować, żeby nie gromadzić się w jednym miejscu, żeby zachowywać od siebie pewną odległość. Zdaję sobie sprawę, że na targowiskach jest to dosyć kłopotliwe, ale przygotowujemy się do tego. Służby Zakładu Gospodarki Komunalnej będą pilnować tego porządku – informuje burmistrz.

Dużo większe zmiany czekają handlujących i kupujących w Nowym Przybojewie. Tu zniesienie zakazu handlu zaplanowane jest na 15 maja, dodaje Marcin Gortat.

- Będzie konieczność wyłączenia pewnych miejsc, do tej pory użytkowanych jako miejsca targowe, czyli miejsca dla osób sprzedających. Będziemy umieszczać separatory, które dadzą możliwość oddalenia się pojazdu jednego od drugiego. Natomiast to targowisko to jest obszar 4,5 ha. Na targowisko będzie możliwość wpuszczania dosyć sporej liczby osób, bo tutaj mamy na uwadze metry kwadratowe i jeszcze to jest powierzchnia otwarta. Będziemy się bacznie przyglądać jak to w pierwszych dniach funkcjonowania zadziała – zaznacza burmistrz Gortat.

Przypomnijmy, że zakaz handlu wciąż obowiązuje m.in. na targowiskach przy ulicach Pułtuskiej i Targowej w Płońsku oraz Sochocinie. Otwarte zostały natomiast te w Nowym Mieście czy Raciążu.