Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Henryki. Przez słowa do serca". Zgłoszenia tylko do 29 października.

Zdjęcie aktualności "Henryki. Przez słowa do serca" 2019. Fot. archiwum Radia Płońsk 93,6 FM

 

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku cały czas czeka na teksty liryczne oraz epickie w ramach kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Henryki. Przez słowa do serca”.

 

Skierowany jest ona zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i średnich z terenu powiatu płońskiego.

 

- To konkurs dla tych wszystkich, którzy piszą zarówno utwory liryczne czy też prozatorskie. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby skonfrontować się z jurorami i publicznością. Konkurs cieszył się do tej pory bardzo dużą popularnością, ponieważ brakuje konkursów, gdzie można zaprezentować to co się tworzy bez narzucania żadnego tematu. W „Henrykach” żadnego tematu nie narzucamy - wyjaśnia Justyna Sarzalska, wicedyrektor płońskiego LO.

 

Henryki – Przez Słowa do Serca” od tego roku przeprowadzany jest w połowie listopada. Data ma nawiązywać do rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza – patrona szkoły organizującej zmagania i samej rywalizacji.

 

- Idea konkursu wzięła się stąd, że widzimy, że jest potencjał. Młodzież bardzo często pisze z taką nieśmiałością, pokazuje swoim polonistom prace, wyraźnie widać, że to są osoby, które chciałyby swoją twórczość zaprezentować, ale nie miały do tego przestrzeni. „Henryki” są z myślą właśnie o takich osobach. Tworzą przestrzeń do zaprezentowania swojej twórczości – dodaje Justyna Sarzalska.

 

Prace można przesyłać do 29 października, natomiast laureatów konkursu poznamy pod koniec listopada. Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie 2 utwory. Odrębnie oceniane będą teksty liryczne oraz formy epickie. Szczegóły na stronie I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku.