Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Herbowe, Bursztynowe czy Łany Polskie. Gdzie w Płońsku znajdziemy takie ronda?

Zdjęcie aktualności Herbowe, Bursztynowe czy Łany Polskie. Gdzie w Płońsku znajdziemy takie ronda? Wizualizacja ronda "Mazowsze"

 

W czasie czwartkowej sesji radni miejscy uregulowali kwestię nazewnictwa istniejących oraz budowanych skrzyżowań ulic w Płońsku.

 

W ciągu nowej obwodnicy zachodniej ruszając ulicą Mazowiecką od strony drogi krajowej nr 10 przejedziemy najpierw rondem „Pokoju” na skrzyżowaniu z ulicami Henry Ford oraz Przemysłową, a następnie rondem „Mazowsze” na skrzyżowaniu z ulicą Płocką. Jadąc dalej ulicą Jana Pawła II, a więc obwodnicą zachodnią, trafimy na rondo „Wspólnoty Europejskiej” na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną oraz „Łany Polskie” zwieńczające nową trasę. Mówi Filip Przedpełski, rzecznik ratusza.

 

 

To jednak nie jedyne decyzje radnych dotyczące nazewnictwa rond w mieście. To na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Wyklętych, Klonowej z drogą zbiorczą wzdłuż nowej S7-mki nazwane zostało „Bursztynowym”, u zbiegu ulic Armii Krajowej, Popiełuszki i Kolejowej „Rutki”, a małe rondo przy Banku Spółdzielczym na Płockiej, ze względu na znajdujący się na środku symbol Płońska – rondo „Herbowe”.

 

Dodatkowo, ulica dojazdowa do osiedla Bursztynowe Tarasy, jak nie trudno się domyślić, nazywać się będzie Bursztynowa.