Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

HM Trans kończy przewozy po powiecie. Kto kolejnym przewoźnikiem?

Zdjęcie aktualności HM Trans kończy przewozy po powiecie. Kto kolejnym przewoźnikiem? HM Trans

Brakiem porozumienia skończyły się rozmowy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Płońsku a firmą HM Trans w sprawie dalszych przewozów pasażerskich w powiecie płońskim. W okresie wakacyjnym powiatowych przejazdów nie będzie. Jako pierwsi w komunikacie o tej sprawie poinformowali przedstawiciele firmy transportowej.

- Z wielkim smutkiem musimy Państwu przekazać informacje, iż z dniem 30.06.2020 roku nasza umowa ze Starostwem Powiatowym w Płońsku na Publiczny Transport Zbiorowy wygaśnie. Dziękujemy wszystkim pasażerom za korzystanie z naszych usług - poinformował na swoim profilu facebokowym Zespół HMtrans.

Stanowisko do sprawy przedstawiło również Starostwo Powiatowe w Płońsku.

- Starostwo Powiatowe w Płońsku poinformowało, że z dniem 30.06.2020r. wygasa obowiązująca od 1 lipca 2018r. i przedłużona do dnia 30.06.2020r. umowa na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zawarta z HM Trans S.C. Hubert Kalman Marcin Stasiak. Umowa mająca obowiązywać od 1 lipca 2020r., pomimo prowadzonych negocjacji nie została zaakceptowana przez firmę HM TRANS s.c. Forma umowy i przewidziany w załącznikach sposób jej rozliczania, zapewniający Powiatowi uzyskanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dopłat, nie zostały przyjęte. Podpisanie umowy nie uwzględniającej wymaganych rozliczeń stanowiłoby rezygnację z przysługujących Powiatowi środków pieniężnych przekazywanych Organizatorom w ramach Funduszu. W związku z tym, innej umowy Powiat podpisać nie mógł. Zarząd Powiatu mając na uwadze potrzeby komunikacyjne mieszkańców, w szczególności młodzieży szkolnej, podejmie stosowne kroki i zrealizuje decyzje najbardziej korzystne dla Powiatu Płońskiego. Nadmienić należy, że w okresie trzech ostatnich miesięcy obowiązywania wygasającej z dniem 30.06.2020r. umowy, powiatowe przewozy pasażerskie były realizowane pomimo braku zainteresowaniem pasażerów. Mając na uwadze konieczność zapewnienia mieszkańcom transportu w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb również w okresie epidemii COVID – 19, Powiat realizował przewozy ponosząc koszty w wysokości 74 tys zł miesięcznie - poinformował Powiat.

Do sprawy będziemy wracać.