Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Honorowa Flaga Europy już w Płońsku. Wyróżnienie trafiło do władz miasta i mieszkańców

Zdjęcie aktualności Honorowa Flaga Europy już w Płońsku. Wyróżnienie trafiło do władz miasta i mieszkańców

 

Gratulacjom i słowom uznania kierowanym do władz Płońska nie było końca. W budynku Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, w towarzystwie parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli instytucji wręczono miastu Honorową Flagę Europy.

„To ogromne wyróżnienie za długoletnią współpracę” - takie słowa niejednokrotnie padały ze sceny domu kultury. 

- Rada Europy docenia europejskie zaangażowanie mieszkańców Płońska i władz miasta oraz miast partnerskich, a ja jestem pod szczególnym wrażeniem Państwa przykładnych wysiłków, które doprowadziły do otrzymania przez Płońsk tego, według mnie, najpiękniejszego wyróżnienia jakim jest flaga Europy - podkreślała senator Danuta Jazłowiecka. 

Miasto w 2018 roku otrzymało Dyplom Europy, a otrzymana flaga jest kolejny, etapem Nagrody Europy. 

- Od początku odrodzonego samorządu naszym celem było propagowanie idei zjednoczonej Europy polegającej na współpracy międzynarodowej z partnerami zarówno z Unii Europejskiej, jak i spoza jej obszarów, a także aktywny udział w wydarzeniach mających na celu podejmowanie relacji z partnerami z zagranicy - mówił burmistrz, Andrzej Pietrasik. 

Uroczystości w budynku Miejskiego Centrum Kultury uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia” oraz mażoretek „Diament”, a na zakończenia na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka w postaci okolicznościowego tortu.