Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

#Hot16Challenge - doskonała zabawa i nieoceniona pomoc dla medyków

Zdjęcie aktualności #Hot16Challenge - doskonała zabawa i nieoceniona pomoc dla medyków

„Gorąca 16”, a więc druga odsłona hip-hop`owego wyzwania, okazała się prawdziwym hitem internetu. Swoje 16-wersowe utwory zaprezentowali aktorzy, sportowcy czy politycy, w tym prezydent RP Andrzej Duda, którego „Ostry Cień Mgły” stał się niekwestionowanym przebojem.

Wyzwanie #Hot16Challenge2 polega na wyrapowaniu swojej wersji 16-wersowego utworu z wykorzystaniem dowolnego beat`u. Akcji przyświeca także cel charytatywny, bowiem uczestnicy dokładają swoją cegiełkę do internetowej zbiórki na stronie siepomaga.pl, z której dochód zostanie przekazany na rzecz polskiej służby zdrowia zmagającej się z pandemią Covid-19. Uczestnicy nominują kolejnych, którzy mają 72 godziny na opublikowanie swojego „kawałka”.

Gdy wydawało się, że popularny challenge powoli dogasa, wtedy weszliśmy MY, cali na biało chciałoby się napisać. DJ-e Radia Płońsk 93,6 FM Magda Napieralska i Tomek „Yaggi” zapoczątkowali rapowanie w regionie a wszystko zaczęło się tak…

Wśród nominowanych do zaprezentowania swoich “szesnastek” znaleźli się muzycy – zespół MIG oraz Robert Krysiak, a także nasi samorządowcy – starosta powiatu płońskiego Elżbieta Wiśniewska, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i szef ratusza w Raciążu – Mariusz Godlewski. Oglądając kolejne produkcje trzeba było “zbierać szczękę z podłogi” lub innymi słowy- było pozamiatane.

Drzewko nominowanych z dnia na dzień się rozrasta. Rękawicę podjęły kolejne osoby, które swoimi utworami zadziwiły niejednego słuchacza. Tak było chociażby w przypadku dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku Marzeny Kunickiej. Zazwyczaj prezentująca swoje umiejętności w gatunkach POP lub ROCK, tym razem stanęła przed wyzwaniem zarapowania. Efekt? Oceńcie sami…

Hot16Challenge2 na naszym podwórku zatacza coraz szersze kręgi. Z szesnastowersowym rapem zmierzył się także nasz redakcyjny kolega Janusz Popłonkowski.

Czekamy na kolejne produkcje i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Wyzwanie udowadnia, że podziały w walce z pandemią koronawirusa, nie niosą za sobą nic dobrego, a najważniejsze jest nasze wspólne dobro. Internetowa zbiórka na stronie siepomaga.pl osiągnęła już ponad 3 mln 325 tys. zł a do skarbonki dorzuciło sie przeszło 90 tys. osób. BRAWO!

A jak rapowali pozostali nominowani przez Radio Płońsk 93,6 FM?

 

ELŻBIETA WIŚNIEWSKA

ANDRZEJ PIETRASIK

ROBERT KRYSIAK

ZESPÓŁ MIG