Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Jak to zrobić?

Zdjęcie aktualności

 

Ograniczenia związane z pandemią nie staną na przeszkodzie Fundacji Odzyskać Radość działającej w Kraszewie Czubakach, w gminie Raciąż, która rozpoczęła doroczną akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Tym razem opierać się ona będzie o media społecznościowe a potrzeb, jak zawsze, jest dużo.

 

- Jak można wspomóc? Po prostu drobnymi prezentami – zarówno takimi, które trafią do wszystkich naszych dzieci np. kaszki, słoiczki z zupkami czy deserkami, mleko bebiko, pościel do łóżeczek, zabawki edukacyjne, ale także tymi indywidualnymi bezpośrednio kierowane do poszczególnych maluchów - wyjaśnia Katarzyna Stępińska, wiceprezes Fundacji Odzyskać Radość.

 

Akcja w tym roku jest inna niż zawsze z racji sytuacji w jakiej obecnie się znajdujemy, dlatego przed przyjazdem należy skontaktować się telefonicznie i ustalić dzień i godzinę przekazania prezentów.

 

- Prezenty można również zostawiać we wszystkich placówkach Grupy Zdrowie, we wszystkich przychodniach zarówno w Warszawie, jak i w Płońsku, ale także w innych miejscach, których wykaz znaleźć można na stronie www.grupazdrowie.pl. Można także przekazać środki pieniężne. Na stronie www.odzyskacradosc.pl znaleźć można numer konta - dodaje Katarzyna Stępińska.

 

Oddział fundacji opiekuje się przede wszystkim porzuconymi dziećmi. Obecnie znajduje się w nim około sześćdziesięcioro chorych i ciężko doświadczonych przez los dzieci z całej Polski cierpiących na poważne schorzenia i deformacje. Większość zaraz po urodzeniu została porzucona przez swoich rodziców, aktualnie ok. 80% dzieci to dzieci osierocone.