Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Idziemy na Spacer" wraca z Pogotowiem Zakupowym

Zdjęcie aktualności

 

Ponad 1 300 wyjazdów zanotowało płońskie stowarzyszenie „Idziemy na Spacer” od marca do maja, kiedy to realizowało Pogotowie Zakupowe. Teraz osób na kwarantannie przybywa, dlatego też zdecydowało się po raz kolejny pomóc najbardziej potrzebującym.

 

Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy w obecnej sytuacji nie powinni lub nie mogą opuszczać mieszkań i domów. „W rozmowie lub wiadomości osoba podaje listę zakupów, członkowie stowarzyszenia jadą do sklepu lub apteki robiąc zakupy i dostarczają je pod wskazany adres” - informuje stowarzyszenie.

 

- Zasady są proste tak jak to było w marcu, kiedy rozpoczęła się pandemia. Czekamy na telefony od osób, które chcą, aby zrobić im zakupy lub na maila, jedziemy, odbieramy listę zakupów i rozliczamy się tylko z paragonów. Nasza praca jest całkowicie bezpłatna. Robimy zakupy spożywcze, zakupy w aptekach czy higieniczne, wynosimy śmieci, a więc wszystko to co wymaga wyjścia z domu - wyjaśnia Sławomir Jarosławski, prezes stowarzyszenia „Idziemy na Spacer”.

 

Ważne, aby w miarę możliwości, o uruchomionym Pogotowiu Zakupowym, poinformować sąsiadów czy nawet ogłoszenie wywiesić na klatce schodowej w bloku. Praca członków stowarzyszenia jest całkowicie bezpłatna, ale każdy chętny może wesprzeć ich działania.

 

- Nasza prace nic nie kosztuje, ale jedyne o co prosimy to wsparcie na zakup paliwa, ponieważ to jest jedyny koszt, który ponosimy. W stowarzyszeniowej kasie jest pusto, więc prosimy każdego, kto mógłby nas chociaż „złotówką” wesprzeć - dodaje Sławomir Jarosławski.

 

Jednocześnie stowarzyszenie „Idziemy na Spacer” zachęca do współpracy wolontariuszy chętnych do pomocy przy Pogotowiu Zakupowym.

 

Numery do wolontariuszy:

Sławomir Jarosławski 570 114 444

Agnieszka Jarosławska 508 222 304

Krzysztof Kadecki 604 951 422

 

e-mail: slawjaroslawski@gmail.com