Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Igły poszły w ruch. Pierwsi medycy zaszczepieni

Zdjęcie aktualności Igły poszły w ruch. Pierwsi medycy zaszczepieni

 

W płońskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19. Do godziny 15:00 szczepionkę przyjęło ponad 30 medyków w tym dyrekcja szpitala.

- Dziś rozpoczęliśmy pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19, personelu naszego szpitala jak i ościennych ośrodków zdrowia. Aktualnie chęć zaszczepienia zadeklarowało 520 medyków. Termin zgłaszania się do przyjęcia surowicy dla tej grupy zawodowej został wydłużony do 14 stycznia. Czy się bałem? Drobny stres był, ale teraz już jestem bardzo szczęśliwy. Szczepienie przebiega bezproblemowo. Każda z osób zapisana jest na konkretną godzinę, by nie tworzyć kolejek. Jako placówka węzłowa zostaliśmy wybrani do wykonania szczepień dla pracowników medycznych i pracowników służb mundurowych. Przypuszczam, że dla mieszkańców powiatu płońskiego zostanie wyznaczone miejsce na terenie powiatu płońskiego w jednym z ośrodków zdrowia – powiedział Marcin Ozdarski, dyrektor płońskiego szpitala.

Dziś i jutro w płońskim szpitalu wykonanych zostanie 75 szczepień. Zamówiony został również kolejny transport szczepionek. Na razie nie wiadomo, która i ile placówek medycznych będzie przewidzianych w powiecie płońskim do prowadzenia szczepień dla pozostałych mieszkańców.