Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Igor Hadryś laureatem ogólnopolskiego konkursu chemicznego

Zdjęcie aktualności Igor Hadryś laureatem ogólnopolskiego konkursu chemicznego Igor Hadryś z babcią | Fot. zbiory prywatne

Igor Hadryś z klasy VIII A ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Baboszewie został laureatem V EDYCJI KONKURSU CHEMICZNEGO „Chemik” 2019/2020 - ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku i zajął III miejsce, uzyskując 21 punktów.

Moja przygoda z chemią zaczęła się gdy miałem 5 lat. Babcia podarowała mi książkę ,,Układ okresowy – pierwiastki z klasą!". Od tej pory zasypywałem wszystkich pytaniami z chemii. Robiłem doświadczenia, miałem zestaw młodego chemika, a babcia mi cierpliwie wszystko tłumaczyła. W siódmej i ósmej klasie zajęcia z chemii (prowadzone przez babcię) były dla mnie najciekawsze i uświadomiłem sobie, że chcę kontynuować dalszą naukę w tej dziedzinie. Myślę, że zamiłowanie do chemii mam w genach - mówi Igor Hadryś, laureat konkursu. 

Finalistami konkursu zostało także troje innych uczniów tej szkoły: Katarzyna Ligocka, Adrian Gajewski i Kacper Adamiec. Uczniów do konkursu przygotowała pani Teresa Hadryś.