Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

II tura wyborów prezydenckich w Raciążu - frekwencja wyższa niż w I turze

Zdjęcie aktualności II tura wyborów prezydenckich w Raciążu - frekwencja wyższa niż w I turze

Trwa II tura wyborów prezydenckich. Od 7 rano lokale wyborcze zostały otwarte. Głosować w Raciążu można w jednym z trzech lokali wyborczych na terenie miasta. Głosowanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

- Wszystko przebiega bez zakłóceń. Przewodniczący komisji wyborczych nie zgłaszali niczego niepokojącego. Kolejek przed lokalami wyborczymi również nie ma. Frekwencja na godzinę 12.00 jest trochę wyższa niż wynosiła o tej samej godzinie w pierwszej turze wyborów. Przestrzegane są wymogi sanitarne, zarówno przez członków komisji, jak i przez głosujących - mówi Katarzyna Wawrowska, urzędnik ds. wyborczych na terenie miasta Raciąża.

Frekwencja na godzinę 12.00 wyniosła 23,44 %. Najwyższą frekwencję odnotowano w lokalu wyborczym nr 1 przy ul. Parkowej 14 i wyniosła 25%. W lokalu wyborczym nr 2 w siedzibie OSP wyniosła 21 %, a w lokalu wyborczym nr 3 w szkole STO wyniosła 23%.

Lokale będą czynne do godziny 21. Przypominamy, że w przypadku kolejek pierwszeństwo mają osoby po 60 rż., kobiety w ciąży i osoby niepełnosprawne.