Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Interwencja policji podczas treningu Wrak Race

Zdjęcie aktualności Interwencja policji podczas treningu Wrak Race

 

Wczoraj tuż przed godz. 13:00 w związku ze zgłoszeniem, które wpłynęło do dyżurnego płońskiej komendy o odbywającej się dużej imprezie sportowej w miejscowości Milewo i niestosowaniu się osób w niej uczestniczących do obowiązujących obostrzeń, podjęta została interwencja policji. Na miejscu odbywały się zawody - wyścigi samochodowe, a w imprezie uczestniczyło około 150 osób.

- Policjanci wylegitymowali wielu z uczestników i przeprowadzili rozmowę z organizatorem, który zakończył imprezę. Materiały sporządzone po interwencji zostaną przekazane do oceny prokuratury, czy jest podstawa do wszczęcia postępowania – śledztwa z art. 165§1 pt 1kk tj. sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Sporządzona została również notatka do sanepidu, celem podjęcia stosowanych decyzji i przeprowadzenia odrębnego postępowania - poinformowała Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie od początku epidemii policjanci kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Interwencje podejmujemy w każdym przypadku ujawnienia nieprzestrzegania lub rażącego lekceważenia obostrzeń, a także na każde związane z tym, otrzymane zgłoszenie. Osoby, które nie będą przestrzegać obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

O komentarz do niedzielnej interwencji poprosiliśmy też organizatora wyścigów „Wrak Race” Adama Mrożkiewicza.