Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Jazda bez trzymanki

Zdjęcie aktualności Jazda bez trzymanki Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

Policjanci płońskiej drogówki, w tym ci należący do mazowieckiej grupy SPEED stale czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach powiatu i kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierujących pojazdami, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, a dziś kolejnym 2, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

- Wczoraj rano na krajowej 62-ce w miejscowości Chociszewo, w ręce mundurowych z grupy SPEED wpadł niechlubny rekordzista 34-letni płocczanin, który jechał osobowym audi z prędkością 146 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. W niedługim czasie, na tej samej "krajówce" w miejscowości Czerwińsk nad Wisłą do kontroli policjanci zatrzymali dacię, którą kierowała 41-letnia płocczankę. Kobieta pędziła w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Zaledwie pół godziny później, w tym samym miejscu, dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h przekroczył kierowca osobowego peugeota. 54-letni warszawianin miał na liczniku nieznacznie mniej niż kierująca dacią, bo 108 km/h – poinformowała Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Kolejni kierujący stracili prawo jazdy dziś rano. Tuż po godz. 8 w Nowym Mieście policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego forda. Kierowca tego auta, którym był 38-letni mieszkaniec Legionowa jechał w terenie zabudowanym o 52 km/h za szybko, czyli z prędkością 102km/h. Kilka godzin później na krajowej 10-ce w Dzierzążni policjanci grupy SPEED zauważyli bmw, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał aż 111 km/h. Kierowca nie stosował się do znaków drogowych, wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej oraz w rejonie skrzyżowania. "Piratem drogowym" okazał się być 34-latek z pow. płockiego.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych. Wobec 34-latka kierującego bmw skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie.