Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Jazda bez trzymanki 16 - latka

Zdjęcie aktualności Jazda bez trzymanki 16 - latka

 

Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy w miejscowości Żukowo Wawrzonki w gminie Raciąż, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami w obszarze zabudowanym. Tuż po godz. 17:00, funkcjonariusze zauważyli motocykl jadący bardzo szybko w ich kierunku, od strony Drobina. Pomiar prędkości jednośladu wskazał aż 148 km/h, czyli o 98 km/h więcej niż stanowi dopuszczalna w obszarze zabudowanym prędkość.

- Policjanci pojechali za motocyklistą i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że kieruje nim 16-latek. Jak ustalili funkcjonariusze, nastolatek nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Posiadane przez niego uprawnienia na m. in. motorowery i "lekkie" motocykle policjanci zatrzymali na 3 miesiące - poinformowała Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Motocykl policjanci przekazali matce nastolatka, która przyjechała na miejsce. Wkrótce sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o wymiarze kary dla nieletniego.