Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Jechał pijany a butelkę zostawił w kurtce

Zdjęcie aktualności Jechał pijany a butelkę zostawił w kurtce Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

W piątek po godz. 14:00 policyjny patrol został wezwany na ul. Żołnierzy Wyklętych w Płońsku, gdzie na parkingu, przy jednym z supermarketów miał się znajdować nietrzeźwy mężczyzna, kierowca opla. Uwagę na jadącego osobówką z przypiętą przyczepką zwrócił inny kierujący, poruszający się za nim od ul. Sienkiewicza. Gdy tylko jadący oplem, całą szerokością jezdni mężczyzna zatrzymał się w pobliżu sklepu, czujny płońszczanin podbiegł do jego pojazdu, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał policję.

< Kierowcą opla okazał się być 46-letni mieszkaniec gm. Płońsk. Badanie na trzeźwość wykazało u niego 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna w kieszeni kurtki miał jeszcze przy sobie butelkę po alkoholu. Policjanci ustalili, że 46-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a zarówno auto, którym się poruszał, jak i przyczepka nie są ubezpieczone - poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, z KPP w Płońsku.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce mundurowych w sobotę około godz. 20:00 w Krościnie, gm. Baboszewo. Policjanci zwrócili uwagę na podejrzany styl jazdy młodego mężczyzny kierującego osobowym volkswagenem. W trakcie kontroli drogowej ich przypuszczenia potwierdziły się, gdyż od kierowcy wyczuli alkohol. Jak się okazało w czasie badania na trzeźwość 23-letni mieszkaniec gm. Raciąż miał w organizmie blisko 1,7 promila.