Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Jechali za szybko w terenie zabudowanym

Zdjęcie aktualności Jechali za szybko w terenie zabudowanym Fot. archiwum

Na terenie powiatu płońskiego kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. 47-letnia płońszczanka  pędziła w terenie zabudowanym z prędkością 110 kilometrów na godzinę, natomiast 19-latek z gm. Baboszewo z prędkością 102 km/h. Policjanci ukarali ich mandatami karnym i nałożyli punkty karne.

W czwartek 10 września w miejscowości Arcelin w gminie Płońsk policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki Ford, która jechała w terenie zabudowanym  z prędkością 110 kilometrów na godzinę.

- Była to 47-letnia płońszczanka. Kobieta przekroczyła dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 60 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze ukarali kierującą mandatem oraz punktami karnymi. Kobieta straciła też prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące - informuje podkom. Kinga Drężek - Zmysłowska, oficer prasowy z KPP w Płońsku.

Kolejnym kierowcą, który wpadł w ręce policjantów za zbyt szybką jazdę był 19 letni mieszkaniec gminy Baboszewo.

- Młody mężczyzna, kierując osobowym volvo, przejeżdżał przez tą sama miejscowość z prędkością 102 km/h, czyli dwukrotnie większą niż dopuszczają przepisy. Policjanci również tego kierowcę ukarali wysokim mandatem i nałożyli punkty karne - informuje podkom. Kinga Drężek - Zmysłowska. 

W związku z tym, że 19-latek nie miał przy sobie prawa jazdy funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację. Poinformowany zostanie organ wydający dokument i młody mężczyzna będzie miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.