Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Jeden nietrzeźwy, drugi poszukiwany listem gończym. Obaj w rękach Policji

Zdjęcie aktualności Jeden nietrzeźwy, drugi poszukiwany listem gończym. Obaj w rękach Policji

Płońscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Dodatkowo, za kratki trafił także inny poszukiwany listem gończym.

Wczoraj wieczorem (13.05) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku otrzymał zgłoszenie, że na trasie relacji Jurzyn – Cichawy może poruszać się Volkswagen, którego kierujący może być w stanie nietrzeźwości.

- Policjanci z PP w Nowym Mieście zatrzymali do kontroli wskazany pojazd, którego kierującym był 51-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto – relacjonuje podinsp.. Grzegorz Osiński - Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku dalszych sprawdzeń okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż miał orzeczony zakaz przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie w 2018 roku, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych – dodaje.

To jednak nie koniec historii, bowiem kierujący pojazdem wskazał osobę, której można przekazać pojazd. Policjanci sprawdzili tę osobę i nie mieli uwag co do stanu trzeźwości, ale okazało się, że przybyły na miejsce 47-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego jest poszukiwany listem gończym. Mężczyznę zatrzymano celem przewiezienia do Zakładu Karnego w Płocku. Nietrzeźwy kierujący Volkswagenem, za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.