Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Jednostka PSP powstanie w Raciążu

Zdjęcie aktualności Jednostka PSP powstanie w Raciążu zbiory PSP

Plany utworzenia strażnicy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Raciążu coraz bardziej realne. Pomysł powstania jednostki zamiejscowej pojawił się dwa lata temu. Wówczas pod uwagę brano dwie lokalizacje – w Raciążu lub w Glinojecku. Ostatecznie w marcu tego roku zapadła decyzja o wyborze terenu pod budowę w Raciążu.

- Kolejna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w powiecie jest potrzebna – przekonywał podczas sesji rady miejskiej w Raciążu, st. bryg. Dariusz Brzeziński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

Budowa strażnicy zostanie sfinansowana ze środków Skarbu Państwa i Państwowej Straży Pożarnej i wyniesie 10 mln złotych. Miasto Raciąż i Gmina Raciąż zdecydowały o przeznaczeniu po 40 tys. złotych na zakup działki przy ulicy Kilińskiego pod jej budowę. Inwestycja zgodnie z założeniami ma być zrealizowana na jesieni 2023 roku. Będzie to druga jednostka PSP w powiecie płońskim a jej powstanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko miasta, ale i całego powiatu.