Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Jesień i zima sprawdzianem dla mieszkańców i inicjatywy płońskiej Jadłodzielni

Zdjęcie aktualności Jesień i zima sprawdzianem dla mieszkańców i inicjatywy płońskiej Jadłodzielni

 

Płońska Jadłodzielnia rozpoczęła swoje funkcjonowanie pod koniec lipca, ale to dopiero okres jesienno-zimowy wystawi inicjatywę i zaangażowanie mieszkańców na próbę. Kilka tygodni później na terenie przy boisku przy ul. Północnej stanęła altana, w której wymienić się możemy ubraniami, zabawkami i książkami.

 

Pomysłodawcami obu projektów jest radna miejska Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski.

 

- Daliśmy narzędzia, żeby coś w naszym mieście działało i służyło mieszkańcom, żeby nie marnować żywności, a przy tym dzielić się nią – wyjaśnia Monika Zimnawoda – Choćby jedna osoba dziennie nie poszła głodna spać, to już dużo – dodaje radna.

 

Szafy przeznaczone na odzież, książki i zabawki cały czas są wypełnione, podobnie ta zlokalizowana przy domu parafialnym parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, do której cały czas możemy przynosić produkty żywnościowe. O tym, że warto pomagać i dzielić się z innymi doskonale wiedzą członkowie klubu wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku, którzy w ostatnich dniach odwiedzili oba punkty.

 

 

Płońska Jadłodzielnia otwarta jest 24/7 i można do niej przynosić przetworzoną lub nieotwartą z opakowań żywność przydatną do spożycia. Każdy z mieszkańców może także zabrać wybrane produkty ze sobą.