Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Już w najbliższą niedzielę złożą przysięgę wojskową

Zdjęcie aktualności Już w najbliższą niedzielę złożą przysięgę wojskową Fot. zbiory 5 MBOT

W niedzielę 24 stycznia o godz. 10.00 w koszarach wojskowych 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie miała miejsce pierwsza w tym roku przysięga wojskowa, która zostanie połączona ze ślubowaniem podoficerów po kursie SONDA.

O 32 żołnierzy powiększą się szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obory Terytorialnej. 21 z nich w najbliższą niedzielę złoży przysięgę wojskową, natomiast pozostali to żołnierze, którzy odbyli 8 – dniowe szkolenie wyrównawcze w szeregach WOT i będą towarzyszyć swoim kolegom i koleżankom w dniu przysięgi.

- Żołnierze którzy złożą w niedzielę przysięgę, wstąpili do służby 18 grudnia 2020 roku. Wydano im wówczas ekwipunek i umundurowanie, odbyli niezbędne szkolenia, m.in. prawnicze, finansowe, BHP czy z obsługi platformy informacyjnej WOT oraz zdali egzamin sprawności fizycznej i ze znajomości karabinka MSBS GROT. Po nowym roku natomiast wrócili na przeszkolenie wojskowe, które zakończyło się egzaminem w postaci pętli taktycznej - informuje Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 MBOT.

Najbliższa niedziela będzie wyjątkowym dniem nie tylko dla nowych terytorialsów, ale również dla tych, którzy w grudniu zdali egzamin kończący kurs podoficerski SONDA. Po uroczystej przysiędze wojskowej, 31 żołnierzy złoży ślubowanie i otrzyma mianowanie na pierwszy stopień podoficerski.

Transmisję z obu uroczystości będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale Wojsk Obrony Terytorialnej na platformie YouTube.