Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kampania edukacyjna terytorialsów skierowana do najmłodszych.

Zdjęcie aktualności Kampania edukacyjna terytorialsów skierowana do najmłodszych. Fot. zbiory WOT

Wojska Obrony Terytorialnej aktywnie biorą udział w walce z pandemią koronawirusa. Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej również w tą walkę zostali włączeni i m.in. ich działania polegają na pobieraniu wymazów. Pobierają wymazy od pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, od plantatorów i pracowników sezonowych, ale także odwiedzają w domach osoby przebywające na kwarantannie.

- Często zdarza się, że w domach tych obecne są małe dzieci, które przeraża widok ratownika medycznego ubranego w specjalny kombinezon czy maskę na twarzy. I mundurowi chcąc to zmienić rozpoczęli taką specjalną kampanię edukacyjno-informacyjną właśnie skierowaną do najmłodszych - wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowa 5 MBOT. 

W tym celu przygotowano materiały edukacyjne, które w prosty i przystępny sposób przygotowują rodzinę do całego procesu pobrania próbek, wyjaśniają kim jest postać w dziwnym kombinezonie, z tą maską na twarzy, ale także zawierają prostą instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia, czego rodzina może się spodziewać podczas wizyty ratownika medycznego z mobilnego zespołu wymazowego.

Terytorialsi przygotowali również film edukacyjny, który przedstawia odwiedzającego żołnierza, jako superbohatera walczącego z wirusami. Wszystko po to, żeby odwiedziny takiego ratownika medycznego przebiegły w miłej atmosferze bez zbędnego stresu dla dzieci. Oprócz materiałów wideo, z inicjatywy żołnierzy powstały także kolorowanki oraz opowiadanie "Moje serce ochroni Tatę i Mamę", które za pomocą dziecięcego języka wyjaśnia, czym jest koronawirus, jak z nim walczyć oraz zachęca do dbania o higienę.