Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kasia Drwięga popisała się wiedzą o Mazowszu. 'Trójka' ma laureatkę kuratoryjnego konkursu

Zdjęcie aktualności Kasia Drwięga popisała się wiedzą o Mazowszu. 'Trójka' ma laureatkę kuratoryjnego konkursu fot. zbiory prywatne

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku może pochwalić się laureatką wojewódzkiego konkursu „Wiedzy o Mazowszu”. Katarzyna Drwięga, uczennica klasy VIII, w ostatnim etapie rywalizacji musiała wykazać się umiejętnościami związanymi z historią, geografią, literaturą czy filmem.

 

Wcześniej wraz z siostrą Asią i Matyldą Łukasiewicz wykonały projekt edukacyjny, który dzięki wyróżnieniu uprawnił je do przystąpienia do napisania testu w I etapie.

 

 

Podkreśla Katarzyna Drwięga. Przygotowania do wojewódzkiego etapu konkursu wymagały przygotowania z różnych dziedzin wiedzy – podkreśla opiekun uczennicy płońskiej „trójki” Anna Markowska.

 

 

Katarzyna, zostając laureatką, uzyskuje dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu. Rywalizacja z wiedzy o województwie organizowana była po raz trzeci i prowadzona pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego.