Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kiedy wejdziemy na płońską pływalnię? Czekamy na wyniki jakości wody

Zdjęcie aktualności Kiedy wejdziemy na płońską pływalnię? Czekamy na wyniki jakości wody

 

Najprawdopodobniej od początku przyszłego tygodnia, a więc od 15 lutego, będziemy mogli skorzystać z pływalni Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.

 

Wprawdzie od piątku baseny w całej Polsce będą mogły funkcjonować, to jednak kilkudniowe opóźnienie związane jest z analizą jakości wody zezwalającą na korzystanie z pływalni. Dyrekcja MCSiR już działa w tej sprawie.

 

- Warunkiem jest uzyskanie pozytywnych wyników jakości wody. Próbki zostały już zawiezione do certyfikowanego laboratorium w Ciechanowie. Będziemy oczywiście oczekiwać na taką informację. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to zapraszamy w poniedziałek (15 lutego) od 13:00 do 21:00. Przypominam tylko, że jest to warunkowe odmrożenie obiektów sportowych na okres 14 dni. Co będzie potem? Czekamy na rozporządzenia premiera w tej sprawie - zapewnia dyrektor Waldemar Kunicki.

 

Na razie nie wiadomo na jakich zasadach baseny będą mogły funkcjonować. Z informacji przedstawionych przez rząd wynika tylko, że warunkowo, przez dwa tygodnie, w ścisłym reżimie sanitarnym, baseny będą mogły być otwarte. W tym roku płońska pływalnia działać będzie jedynie przez 8 godzin dziennie, co związane jest z sytuacją budżetową jednostki – dodaje Waldemar Kunicki.

 

- Pływalnia w tym roku dostępna będzie na jedną zmianę. Takie są decyzje budżetowe. W związku z tym możemy tylko przesuwać godziny otwarcia, ale pamiętając cały czas, żeby był to 8-godzinny dzień pracy dla naszych pracowników. Oprócz tego, że pływalnia jest udostępniana klientom, jesteśmy również zakładem pracy i pracownicy muszą mieć 8-godzinny dzień pracy. Jest to związane z sytuacją budżetową naszej jednostki. Takie mamy zaplanowane środki finansowe – informuje Kunicki.

 

O dalszych decyzjach związanych z otwarciem płońskiej pływalni informować będziemy na bieżąco w mediach społecznościowych oraz serwisach lokalnych.