Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kierowcy noga z gazu. Na remontowanym odcinku DK7 wypadek za wypadkiem

Zdjęcie aktualności Kierowcy noga z gazu. Na remontowanym odcinku DK7 wypadek za wypadkiem

 

W powiecie płońskim tylko w tym roku doszło do 36 wypadków drogowych a jeden z nich był śmiertelny. Poszkodowanych zostało 49 osób. W porównaniu z poprzednim rokiem to wynik o dwa większy. Przypomnijmy, że policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku na co dzień, interweniują na Drogach Krajowych nr 7, 10, 50, 60 i 62. Ponadto przez powiat płoński przebiega 5 dróg wojewódzkich. Resztę stanowią odcinki powiatowe i gminne. Naczelnika wydziału prewencji Roberta Górczyńskiego zapytaliśmy, gdzie dochodzi do największej ilości kolizji czy wypadków. Co nie jest niespodzianką przoduje tu krajowa siódemka.

 

Kierowcy patrząc na dane powinni uważać szczególnie: w Kroczewie, Przyborowicach Górnych, Pawłowie, Dłużniewie czy Ćwiklinku. Niestety najczęstsza przyczyna wypadków czy kolizji leży po stronie kierowców co przyznaje nasz rozmówca wskazując na zbyt dużą prędkość.

 

Z uwagi, że prace na DK 7 cały czas trwają, każdy z kierowców powinien zachować na remontowanych odcinkach szczególna ostrożność.