Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kilkadziesiąt tysięcy dla rolników na restrukturyzację gospodarstw. Jak zdobyć kasę?

Zdjęcie aktualności Kilkadziesiąt tysięcy dla rolników na restrukturyzację gospodarstw. Jak zdobyć kasę? fot. archiwum

 

Do końca czerwca młodzi rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie z budżetu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale instytucja ma przygotowane także środki na restrukturyzację małych gospodarstw.

 

Można otrzymać 60 tys. zł bezzwrotnej premii wypłacanej w dwóch ratach - część po spełnieniu warunków określonych w decyzji o przyznaniu pomocy i resztę po prawidłowej realizacji biznesplanu. Środki muszą zostać w całości przeznaczone na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów – mówi Marcin Malatyński, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Płońsku.

 

 

Nie ma również zakazu jednoczesnego prowadzenia działalności gospodarczej lub pracy na etacie. Trzeba natomiast spełnić inny warunek – przychody z działalności rolniczej muszą stanowić co najmniej 25% wszystkich przychodów. Przyznane przez agencję wsparcie można wydać np. na przebudowę lub remont budynków czy kupno nowych maszyn. Wnioski należy składać do oddziału regionalnego osobiście, korespondencyjnie lub lub elektronicznie.