Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kilkanaście kamer pojawi się na ulicach Raciąża

Zdjęcie aktualności Kilkanaście kamer pojawi się na ulicach Raciąża

 

Nowe kamery wraz z niezbędną infrastrukturą, które zostaną zamontowane na ulicach Raciąża, mają zwiększyć bezpieczeństwo w mieście. Samorząd podpisał porozumienie z wojewodą mazowieckim w ramach programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.

 

Jak informuje burmistrz Mariusz Godlewski - zakupionych i zainstalowanych zostanie 17 kamer, które pojawią się w miejscach sugerowanych przez komisariat policji. Miasto zaopatrzy się również w rejestrator oraz dyski do zapisu danych.

 

 

Podkreślał w czasie podpisania porozumień Michał Prószyński, szef gabinetu politycznego MSWiA i radny sejmiku województwa mazowieckiego. Dodatkowo, w Raciążu planowane są również działania mające na celu podniesienie świadomości na temat zagrożeń i metod ich zapobiegania. Całkowity koszt tej inwestycji to niemal 111 tys. zł.

 

„Bardzo cieszę się, że po raz kolejny otrzymujemy wsparcie ze strony wojewody, dzięki czemu będziemy mogli czuć się bezpieczniej na terenie miasta, chroniąc przede wszystkim mieszkańców, ale także infrastrukturę miejską przed wandalizmem” - komentuje w mediach społecznościowych burmistrz Raciąża, Mariusz Godlewski.