Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kilkanaście kolizji i zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierowców

Zdjęcie aktualności Kilkanaście kolizji i zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierowców OSP Siedlin

Jedenaście kolizji i dwóch kierowców zatrzymanych za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – tak wyglądał miniony weekend na drogach powiatu płońskiego. Płońscy policjanci niezmiennie apelują o ostrożność i rozwagę oraz przypominają, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Mamy jesień i warunki na drodze są gorsze. Opady deszczu, a nawet już śniegu powodują, że jezdnie są śliskie, wydłuża się droga hamowania, utrudniona jest widoczność. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ryzykowne manewry, brak ostrożności i skupienia na jeździe może być przyczyną tragedii. Od minionego piątku policjanci odnotowali aż 11 kolizji drogowych, do których doszło na drogach powiatu płońskiego. Dwa z tych zdarzeń miały miejsce na ruchliwej krajowej "siódemce".

W sobotę po godz. 14:00 na DK-7 w miejscowości Poczernin doszło do zderzenia jadących w kierunku na Gdańsk dwóch osobówek.

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że 32-letni kierowca bmw, mieszkaniec pow. sandomierskiego w czasie zmiany pasa ruchu uderzył w jadącego prawym pasem volkswagena, kierowanego przez 54-latka z powiatu działdowskiego. Volkswagen wpadł do przydrożnego rowu. Policjanci, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarali 32-latka wysokim mandatem karnym - informuje podkom. Kinga Drężek - Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku.

Wczoraj wieczorem, około godz. 19:00 również na "siódemce" w miejscowości Kroczewo , w kierunku na Gdańsk, za sygnalizcją świetlną suberu uderzyło w przydrożną barierę.

- Jak wynika z relacji kierującej subaru, 62-letniej płońszczanki, w czasie kiedy jechała lewym pasem ruchu, prawą stroną wyprzedzał ją inny pojazd, który zjeżdżając z powrotem na lewy pas uderzył z prawej strony w przód jej auta. Kobieta straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w przydrożną barierę. Pojazd, który doprowadził do kolizji odjechał. Kobiecie ani podróżującej z nią 8-letniemu dziecku nic się nie stało. Drugi pasażer subaru, 64-letni mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala - przekazuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

W sobotę płońscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Tuż przed godz. 12:00 wezwani zostali na ul. Młodzieżową w Płońsku, gdzie doszło do zderzenia volkswagena z audi.

- 31-letni kierowca vw, mieszkaniec Płońska, jadąc ul Młodzieżową w kierunku Baboszewa uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Jak się okazało 31-latek miał w organizmie promil alkoholu - informuje płońska policja. 

Kolejnym, zatrzymanym tego dnia nietrzeźwym kierowcą, był 37-latek z gminy Baboszewo, który kierował osobowym oplem. Mężczyzna został ujęty przez czujnych mieszkańców tej samej gminy kilkanaście minut przed godz. 22 w miejscowości Cywiny Dynguny.

- 37-latek wjechał swoim autem na teren jednej z posesji, cofając uderzył w metalową barierkę, a następnie próbował odjechać. Świadkowie tego zdarzenia uniemożliwili mu dalszą jazdę i odebrali kluczyki od auta. Badanie na trzeźwość, przeprowadzone przez wezwanych na miejsce policjantów, wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo w czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione przestępstwa - informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości obu zatrzymanym, pijanym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.