Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kłótnia zakończona śmiertelnymi ciosami nożem

Zdjęcie aktualności Kłótnia zakończona śmiertelnymi ciosami nożem Fot. KPP Nowy Dwór Mazowiecki

 

Do dyżurnego nowodworskiej komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze szybko ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że w wyniku nieporozumienia słownego doszło do awantury, podczas której, 32-letni nowodworzanin wyjął nóż i zadał nim ciosy drugiemu mężczyźnie. Pomimo natychmiast podjętej najpierw przez policjantów, a następnie kontynuowanej przez ratowników medycznych reanimacji 42-latka, nie udało się go uratować.

- Zebrane na miejscu przez mundurowych ślady wskazywały, że mogło dojść do przestępstwa. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań. Zebrane przez nich informacje wskazywały, że w mieszkaniu gdzie przebywał 32-latek i jego 35-letni kolega, mogło dojść pomiędzy nim a zmarłym 42-latkiem do kłótni, podczas której mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej i grzbietu - poinformowała st. asp. Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak podaje dalej 32-latek i jego 35- letni kolega zostali przez nowodworskich policjantów zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u pierwszego z nich ponad 1,7, a u drugiego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawił 32-latkowi zarzut zabójstwa 42-latka, a jego 35- letniemu koledze zarzut pomocy sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora stosując wobec 32-latka i jego 35-letniego kolegi najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, zaś 35-latkowi do 5 lat więzienia.