Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Klub Senior+ w Płońsku znów otwarty. Zajęcia odbywać się będą w ścisłym reżimie sanitarnym

Zdjęcie aktualności Klub Senior+ w Płońsku znów otwarty. Zajęcia odbywać się będą w ścisłym reżimie sanitarnym

Od poniedziałku ze swoją ofertą wrócił płoński Klub Senior+. Uczestników zajęć czekają jednak pewne zmiany związane z wprowadzeniem reżimu sanitarnego w placówce. Jak wyglądać będzie jego funkcjonowanie?

Wraz z początkiem tego tygodnia swoją działalność wznowił Klub Senior+ w Płońsku. Uczestnicy zajęć będą musieli jednak stosować się do pewnych ograniczeń a przy wejściu każdorazowo poddać się pomiarowi temperatury. Seniorów korzystających z oferty płońskiej placówki obowiązuje także nakaz zasłaniania ust i nosa, o czym mówiła nam instruktor terapii Iwona Budziszewska.

- Mamy podzielone grupy. Te grupy są 7/8-osobowe. Jest zachowana odległość między seniorami od metra do półtora metra i zajęcia są godzinowe. Potem mamy od 40 do godziny na dezynfekcję pomieszczeń. Seniorzy są obecnie w maseczkach, ale będą mieli osłony (przyłbice), ponieważ ich układ oddechowy jest już nieco spowolniony, więc lepsza dla nich będzie osłona przyłbic. Mamy je już zakupione i będą niedługo dostarczone – wyjaśnia Iwona Budziszewska.

Dodatkowo, koordynatorzy działalności Klubu Senior+ w Płońsku zrezygnowali z treningów kulinarnych. Wprowadzono także zakaz pozostawiania telefonów komórkowych na ogólnodostępnych powierzchniach oraz regularne czyszczenie takich elementów jak klamki, poręcze, blaty, oparcia krzeseł czy uchwyty. Pomimo dotychczasowego zamknięcia klubu w Płońsku seniorzy starali się dbać o swoje zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne, przekonuje Iwona Budziszewska.

- Kontakt z seniorami mieliśmy cały czas. Były telefony, wysyłane zdjęcia z ich prac czy z wycieczek rekreacyjnych a nawet rajdów rowerowych 2/3-osobowych, oczywiście z zachowywanymi odległościami pomiędzy uczestnikami. Cały czas motywowaliśmy do jak najefektywniejszego spędzania wolnego czasu. Wchodzimy w taki czas, kiedy komunikacja i informacja jest bardzo ważna. Uczulamy seniorów i staramy się jak największą grupę osób wciągnąć, żeby się nie bali używać telefonu i posługiwać się dostępnymi narzędziami – dodaje Budziszewska.

Klub Senior+ w Płońsku powstał pod koniec stycznia 2019 roku i mieści się w wyremontowanych pomieszczeniach dawnego Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Płockiej. Z oferty placówki skorzystać mogą płońszczanie, którzy ukończyli już 60. rok życia.