Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejna cegiełka do budowy domu dla niepełnosprawnego mieszkańca Sochocina dołożona

Zdjęcie aktualności Kolejna cegiełka do budowy domu dla niepełnosprawnego mieszkańca Sochocina dołożona

 

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia udało się dokończyć kolejny etap budowy domu dla niepełnosprawnego Pawła Kujawskiego z Sochocina. W gronie strażaków z OSP Kołoząb i Sochocin oraz Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kołozębiu zorganizowano zbiórkę pieniędzy, dzięki której udało się zakupić i zlecić montaż bramy wjazdowej wraz z furtką. Natomiast inna firma dołożyła swoją cegiełkę wykonując pozostałą część ogrodzenia posesji.

 

- Cała akcja wyszła od naszej koleżanki Asi, która jest ojcem chrzestnym całej zbiórki. Przyłączyli się do nas koledzy z OSP Sochocin oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Jeśli chodzi o kwotę, to udało się nam zebrać 2,5 tys. zł. Ze środków zakupiliśmy furtkę, przesuwną bramę oraz słupki. Firma, której zleciliśmy prace, pomogła nam zamontować i obsadzić, aby wyglądało to profesjonalnie. Znamy Asię, widzimy jak się poświęciła całej akcji i stwierdziliśmy, że pomożemy jej ciągnąć ten wózek - mówił Radiu Płońsk Daniel Grudzicki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołozębiu.

 

Wspomniana Joanna Andruchewicz, opiekuje się 36-letnim Pawłem. Jak sama przyznaje – nie wierzyła, że zbiórka materiałów na budowę nowego domu spotka się z tak pozytywnym odzewem.

 

- To jest niesamowite, że tak wiele osób zgłosiło się do pomocy i wszyscy robią to z taką radością. Nie wierzyłam, że coś takiego może się wydarzyć. Taki mały cud na tle wydarzeń ogólnoświatowych. Po prostu mamy powód do radości. Zaraz po świętach ruszamy z dalszymi pracami i do Sylwestra, chcemy zamknąć cały środek budynku - przyznała Joanna Andruchewicz.

 

Przypomnijmy – Paweł Kujawski z Sochocina od ponad 20 lat, wskutek tragicznego wypadku, jest przykuty do łóżka i wózka inwalidzkiego. Cały czas można go wspomóc rzeczowo, ale również finansowo przelewając środki na numer konta stowarzyszenia "Idziemy na Spacer".