Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejna karetka od samorządu Mazowsza. Pojedzie z Ciechanowa do ukraińskiego Chmielnickiego

Zdjęcie aktualności Kolejna karetka od samorządu Mazowsza. Pojedzie z Ciechanowa do ukraińskiego Chmielnickiego

 

Karetka z pełnym wyposażeniem trafi do szpitala w ukraińskim Chmielnickim, mieście partnerskim Ciechanowa. Władze Chmielnickiego w rozmowie z prezydentem Ciechanowa wskazały na pilne potrzeby związane z transportem rannych i chorych do szpitala. Pomóc w tej sytuacji postanowił samorząd województwa mazowieckiego, który podjął decyzję o przekazaniu na Ukrainę kolejnej karetki. Poprzednie trzy trafiły do Kijowa. Mówi prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński.


 
Przekazana przez Lucynę Kęsicką, dyrektor płockiej stacji pogotowia na Ukrainę karetka do tej pory służyła mieszkańcom północnego Mazowsza.Mówi wicemarszałek Mazowsza Wiesław Raboszuk.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przygotowuje projekt unijny, w ramach którego przeznaczy 15 mln zł na długofalową pomoc obywatelom Ukrainy. Juz terez uruchomiono 1 mln zł z budżetu na doraźną pomoc, w ramach której zostały zakupione środki medyczne i opatrunkowe, respirator, koce, kołdry czy zestawy pierwszej pomocy. Pierwsze transporty już dotarły na Ukrainę.