Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejna mroźna noc przed nami - zadbajmy o zwierzęta bezpańskie!

Zdjęcie aktualności Kolejna mroźna noc przed nami - zadbajmy o zwierzęta bezpańskie! Fotolia

Przed nami kolejna mroźna noc. Synoptycy zapowiadają spadek temperatury do -16 st. Celsjusza (odczuwlana do - 22 st. Celsjusza), dlatego Urząd Miejski w Płońsku prosi mieszkańców o to, aby zadbali o bezpańskie zwierzęta, szczególnie koty.

- Prosimy mieszkańców osiedli i Spółdzielni Mieszkaniowej, wspólnot na terenie Płońska, o szczególne zwrócenie uwagi na wolnobytujące stada kotów. Prosimy o zwrócenie uwagi, czy miejsca w których koty się znajdują są bezpieczne i jeżeli to możliwe prosimy również o uchylenie okienek  piwnicznych, zapewnimy im w ten sposób przetrwanie tego trudnego, mroźnego czasu. Prosimy też, żeby nie zostawiać mleka, ponieważ osłabia ono organizmy kotów. Prosimy o to, żeby nie być obojętnym, w miarę możliwości, w miarę potrzeb pomóc tym zwierzętom przetrwać te największe mrozy -  zwraca się z apelem Filip Przedpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Płońsku.

Urząd apeluje również do wszystkich właścicieli psów i kotów przetrzymywanych na zewnątrz posesji o szczególne zadbanie o nie w czasie mrozów. Ocieplona buda i ciepła woda 2 razy dziennie mogą zapobiec wychłodzeniu, a nawet śmierci zwierzęcia. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, mróz zabija zwierzęta.