Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejna ofiara oszustwa, tym razem w Ciechanowie

Zdjęcie aktualności Kolejna ofiara oszustwa, tym razem w Ciechanowie fot. podglądowe

Pomimo tego, że policjanci cały czas apelują o rozsądek i ostrożność w kontaktach z obcymi to wciąż dochodzi do tego typu przestępstw. 

87-letnia mieszkanka Ciechanowa padła ofiarą oszustwa, w którym straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem sprawcy poinformowali seniorkę o wypadku drogowym, który spowodował jej syn. Pieniądze,które zdołali wyłudzić miały być kaucją za zwolnienie syna z aresztu.

Przestępcy posługują się różnymi legendami i metodami mającymi ich uwiarygodnić orazciągle te metody modyfikują. Cały proceder inicjowany jest rozmową telefoniczną sprawcy pełniącego rolę tzw. „telefonisty”. Oszuści często posługują się książkami telefonicznymi, z których wybierają osoby o imionach często występujących u osób starszych. Następnie dzwonią na wybrany numer telefonu - informuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP w Ciechanowie. 

Policja apeluje nie przekazujcie Państwo swoich pieniędzy nikomu, bez dokładnego upewnienia się, że naprawdę chodzi o bliską osobę. Należy uważać także, by nie wpuszczać podejrzanych, dopiero co poznanych osób do mieszkań, szczególnie, gdy jesteśmy sami. Wszystkie niepokojące sytuacje należy zgłaszać policji na numer 112.