Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejne obywatelskie zatrzymanie

Zdjęcie aktualności Kolejne obywatelskie zatrzymanie

Wczoraj popołudniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej komendy otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Ślepowrony gm. Sochocin. Z relacji świadków wynikało, że 35-letni mężczyzna kierujący hyundaiem jechał od strony Płońska całą szerokością jezdni i miał problem z panowaniem nad pojazdem. Jadący za nim obywatel zawiadomił od razu policję. Pijany kierowca gdy się zorientował, że ktoś go "śledzi" przyspieszył i próbował uciec, co mu się jednak nie udało. Świadkowie zajechali mu drogę, czym zmusili do zatrzymania auta. Gdy tylko wysiadł zabrali mu kluczyki i uniemożliwili ucieczkę.

- Pijany kierowca został przekazany w ręce policjantów. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało  ponad 3 prom.  alkoholu w jego organizmie. W czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 35 latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a auto, którym jechał nie ma aktualnego badania technicznego – poinformowała Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Mężczyźnie grozi teraz wysoka, kilkutysięczna kara grzywny, do 2 lat więzienia oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo odpowie za jazdę bez uprawnień.