Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Kolejne punkty szczepień na mapie powiatu płońskiego

Zdjęcie aktualności Kolejne punkty szczepień na mapie powiatu płońskiego Punkt Szczepień Powszechych w Przasnyszu/fot. gov.pl

 

Blisko 500 Powszechnych Punktów Szczepień przeciw Covid-19 ma zostać uruchomionych na terenie całego kraju w II kwartale tego roku. Mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia potwierdził nam, że 4 z nich mają być zlokalizowane w powiecie płońskim, bowiem spełniły niezbędne kryteria. Wyjaśnia Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy mazowieckiego NFZ.

 

 

Do tej pory na terenie powiatu płońskiego funkcjonuje kilkanaście punktów szczepień przeciwko Covid-19. Zlokalizowane są one m.in. w Płońsku, Raciążu, Sochocinie, Jońcu, Nowym Mieście czy Czerwińsku nad Wisłą. Do tej listy dołączą cztery kolejne - dwa w Płońsku i po jednym w Raciążu i gminie Załuski.

 

 

Informuje rzecznik NFZ. Na początku tygodnia w Przasnyszu udało się uruchomić tego typu punkt, w którym ma być wykonywanych około 200 szczepień dziennie. Łącznie na Mazowszu powstanie ponad 40 Powszechnych Punktów Szczepień.